DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Informace o Mateřské škole speciální

Od 1.11.2009 je oficiální název: Mateřská škola speciální Louny, Školní 2428, příspěvková organizace.

Základní informace

MŠS je příspěvkovou organizací Města Louny. Od roku 1994 s právní subjektivitou. Dříve sídlila škola ve vile, v ulici Smetanova. Od září 1997 sídlí v nynější budově, v ulici Školní, dříve psáno ulice V Domcích. Během let došlo i k několika změnám názvu zařízení.

Škola je panelového typu z roku 1984, nachází se v sídlišti Nad Tratí. Původní účel budovy byl rehabilitační jesle a MŠ. Budova je dvoupodlažní, čtyři třídy spojené hospodářskou částí, kolem budovy je zahrada se zelení a hracími prvky. K přízemním třídám náleží venkovní terasy s dřevěnými altány. Škola se průběžně opravuje, upravuje a vylepšuje. V části hospodářské vznikly nové pracovny pro děti. Kapacita zařízení je 56 dětí. Děti jsou rozděleny do čtyř tříd, zpravidla podle věku, s přihlédnutím k druhu a stupni postižení. Přijímáme děti ve věku zpravidla od 3 do 7 let. Děti přijímá ředitelka školy na základě odborného doporučení pro speciální péči (pediatr a SPC - speciální pedagogické centrum nebo PPP - pedagogicko-psychologická poradna) a písemné žádosti rodičů v den zápisu do MŠS vyhlašovaným ředitelkou školy, popř. po individuální konzultaci s ředitelkou během školního roku. Přijímáme děti, které mají problémy v oblasti řečové, sluchové, zrakové, děti s mentálním, tělesným postižením, děti s vývojovými poruchami, děti postižené souběžně více vadami a děti s autismem.

Provozní doba : pondělí až pátek 6,00 - 16,00 hodin.

Co se u nás hradí měsíčně?

Školné = úplata za vzdělávání
Při celodenní docházce 950,-Kč

Předškoláci, i s OŠD nehradí se, zdarma

Stravné
  3 - 6 let 7 - 10 let
Přesnídávka 10,- Kč 11,- Kč
Oběd 22,- Kč 25,- Kč
Svačina 9,- Kč 10,- Kč
Celkem 41,- Kč 46,- Kč

Omlouvání dětí lze pouze nejpozději do 7,00 hodin ráno toho dne, kdy dítě nepřijde do zařízení, jinak hradí rodiče celý den stravné.

enlightened Od 1.1. 2024 škola používá aplikaci Twigsee. Žádáme rodiče a zákonné zástupce, aby své děti omlouvaly v Twigsee. Děkujeme.

Úhrada školného a stravného se provádí převodem z účtu. Lze i v hotovosti u hospodářky školy, vždy v předem určených termínech.

Správce, Mateřská škola speciální Louny, příspěvková organizace jmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů ve smyslu čl. 37 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jako "GDPR").

Funkci pověřence pro ochranu osobních údajů pro Správce vykonává společnost DEVELOP MOST s. r. o., IČ: 28715519, DIČ: CZ28715519. Osoba určená pro jednání za pověřence je Mgr. Martina Landová.

PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Pokud vaše děti navštěvují naši školu – Mateřská škola speciální Louny, Školní 2428, příspěvková organizace (dále jen „škola“ nebo „správce“), svěřujete nám, jako správci osobních údajů, osobní údaje dětí, a to z toho důvodu, abychom jim mohli řádně poskytovat vzdělávání podle příslušných právních předpisů, a taktéž i provozovat další činnosti, které s výchovou a vzděláním dětí souvisí. V těchto zásadách ochrany osobních údajů zjistíte, jaké osobní údaje shromažďujeme, proč je shromažďujeme, a co s nimi děláme. Uvedené informace jsou důležité, proto doufáme, že si najdete čas a pečlivě si vše přečtete. Pokud by zde bylo něco nesrozumitelné nebo byste se rádi dozvěděli další informace, můžete nás navštívit na adrese MŠ speciální Louny, Školní 2428, 44001 Louny nebo nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu msspeclouny@seznam.cz. Dále bychom vám rádi oznámili, že pro oblast ochrany osobních údajů jsme v naší škole jmenovali pověřence pro ochranu osobních údajů (dále jen „pověřenec“). Pověřencem může být v oblasti ochrany osobních údajů jen odborně znalá osoba, která má například za úkol dohlížet na řádné zacházení s osobními údaji, poradit správci údajů, jak nejlépe dodržovat řádné principy pro ochranu osobních údajů a v neposlední řadě se na něj také můžete obracet i vy se svými dotazy nebo žádostmi. V naší škole vykonává funkci pověřence společnost The most consult s.r.o., IČ: 08290903. Osoba určená pro jednání za pověřence je Ing. Veronika Součková.